Share:
 

Club Results

Grade RND Dates Home Team   Away Team Venue
Turf 2 11 24 Feb 18 Narre South
6/334(cc) S Phillips 135 KA Dickson 121 M Ali 42  J Walia 2/75
def Lynbrook
121 D Van Hees 47  TP Phillips 3/32 J Mirranay 2/16
Strathaird Reserve 1 
Turf 6 SF 3 Mar 18
4 Mar 18
Doveton North
9/160 M Forgiarini 47 KR Forgiarini 46 D Velardo 32*  D Hayes 3/18 S Sharma 3/39
def Lynbrook
159 A Fulcher 45  R Forgiarini 3/25 M Forgiarini 2/16 A Amanullah 2/22 ZM Hirani 2/23
Power Reserve 
Turf 7 GF 10 Mar 18
11 Mar 18
Heinz Southern Districts
7/260(cc) PA Stockdale 97 G Wiramanaden 64 T Bertrand 37  WJ Temby 3/55 J Bailey 2/77
def Lynbrook
91 WJ Temby 30  HI Paulas 3/11 GA Hamilton 3/13 PA Stockdale 3/22
Booth Reserve 
B Grade 11 24 Feb 18 Lynbrook
117 B Tibballs 63*  SK De Silva 3/16 R Solomons 3/18 M Rao 2/34
def by North Dandenong
3/165(cc) R Solomons 101*  
Marriott Waters Reserve 2 
C Grade 11 24 Feb 18 Berwick
3/60  
def Lynbrook
54 P Prakash 40  J Donker 2/1 W Viney 2/21
Edwin Flack Reserve 
D Grade SF 3 Mar 18
4 Mar 18
Berwick Springs
6/144 J Sawrey 50* S Muhammad 35 A Woolley 26*  S Hyderabad 3/27 M Desai 2/26
def Lynbrook
142 A Syal 55 M Desai 26  J Sawrey 3/8 T Jelavic 3/23 A Woolley 2/26
Grices Road Reserve 
E Grade 11 24 Feb 18 Lynbrook
8/110(cc) R Croon 31  B Hunter 3/20 R Love-Linay 2/18
def by St Brigid's/St Louis
7/170(cc) NA Brodie 58 GD Kilner 28  R Croon 3/40 A King 2/27
Lynbrook Oval (Banjo Pat. Park) 
F Grade 3 4 Nov 17
11 Nov 17
Lynbrook
def by Parkfield
Lynbrook Primary School 
Twenty20 5 13 Dec 17 St Mary's
0/96 S Rajakaruna 54* K Gajasinghe 42*  
def Lynbrook
94  K Gajasinghe 3/8 AS Anthony 3/15 W Pires 3/31
Carroll Reserve 2 
Under 13 - 1 GF 10 Mar 18
11 Mar 18
Cranbourne
7/147(cc) P SINGH 25*  T Salwathura 2/26
def by Lynbrook
4/151 J Singh 25* T Salwathura 25* R Rehal 25*  HJ Cleland 2/15
Camm Reserve Right 
Under 13 - 3 GF 10 Mar 18
11 Mar 18
Lynbrook
175 T King 32 D Saouma 25*  AJ Cooper 3/20
def Springvale South
116 H Fernandes 27* S Seneviratne 25  JS Araich 3/8
Reedy Reserve 2 
Under 13 - 4 SF 3 Mar 18
4 Mar 18
Narre South
6/124(cc) j Leveque 28* G Jayamohan 25*  E Cakebread 2/11
def Lynbrook
73  
Reedy Reserve 2 
Under 15 - 3 GF 10 Mar 18
11 Mar 18
Lynbrook
8/194(cc) RM Blake 50* R Chapalamadugu 38 J Singh 29  RA Abeygunawardane 4/19
def Berwick Springs
131 R Tisdale 51*  D Tilli 2/9 M Waseem 2/14
Marriott Waters Reserve 2 
Under 15 - 4 GF 10 Mar 18
11 Mar 18
Lynbrook
9/147(cc) J George 37 R Vyas 26  N Antony 3/20 N Jose 3/22
def Endeavour Hills
100  J George 3/20 A Meethal 2/8 K Piccardi-Corn 2/8 R Vyas 2/14
Lynbrook Oval (Banjo Pat. Park) 
Under 17 - 1 11 24 Feb 18 Narre Warren
9/96(cc) L Engler 50*  M Thevathason 3/7 J Singh 2/18
def Lynbrook
6/83  L Engler 2/9 D Sivasankar 2/12
Sweeney Reserve 2 
Under 11 - 1 Fri 16 23 Feb 18 Endeavour Hills Gold
v Lynbrook Lightning
Pargeter Evans Reserve 
Under 11 - 2 Fri 16 23 Feb 18 Lynbrook Lakers
v Berwick Springs Titans
Marriott Waters Reserve 2 
Under 11 - 4 Fri 16 23 Feb 18 Lynbrook Blue
v Lynbrook Orange
Marriott Waters Reserve 2